Rodzaje kosmetyków

4 zalety kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne zawierające produkt pochodzenia roślinnego robią w ostatnich latach prawdziwą furorę na rynku. Warto zatem poznać ich największe zalety i sprawdzić dlaczego tyle kobiet oszalało na ich punkcie.

  1. Ekologiczne

Kosmetyki wytwarzane z konwencjonalnych składników mogą mieć negatywny wpływ na środowisko. Produkcja wyrobów kosmetycznych i chemicznych jest wyjątkowo szkodliwa dla ludzkiego zdrowia. Z kolei składniki kosmetyków naturalnych są uprawiane i wytwarzane metodami ekologicznymi, co sprawia, że zawierają znacznie mniej chemikaliów.

  1. Niedrażniące

naturalne serum pod oczy Natura SibericaChemikalia, sztuczne barwniki i wypełniacze znajdujące się w popularnych produktach do pielęgnacji skóry i makijażu mogą powodować zaczerwienienie, podrażnienie i wypryski. Wiele osób jest również uczulonych na liczne chemikalia zawarte w niektórych preparatach. Z kolei kosmetyki Natura Siberica oraz inne produkty w pełni naturalne nie tylko nie podrażniają skóry, ale również przynoszą jej zbawienne korzyści.

  1. Pachnące przyrodą

W wielu przypadkach sztuczne substancje zapachowe mają za zadanie tuszować chemikalia stosowane w tradycyjnych kosmetykach. Niestety substancje te dość często powodują bóle i zawroty głowy, a także uczulają. Naturalne produkty pachną tak jak ich roślinne składniki, gdyż są wypełnione organicznymi olejkami eterycznymi stosowanymi niekiedy w aromaterapii.

4. Bez skutków ubocznych

Produkty Natura Siberica jako konserwanty wykorzystują tylko roślinne substancje tj. ekstrakt z nasion grejpfruta, który nie ma negatywnego wpływu na nasz organizm w porównaniu do parabenów i silikonów stosowanych w konwencjonalnych preparatach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *